צוות העמותה

שאוקי ח'טיב - נשיא

שאוקי ח'טיב, יזם ויועץ כלכלי עסקי, מומחה לבניה לתעשייה, מסחר ומגורים ופוליטקאי לשעבר. בשנת 1990 נבחר לראשות המועצה המקומית יפיע, תפקיד שמילא במשך כ 20 שנה. כמו כן, בשנת 2001 נבחר לתפקיד יו"ר ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל ויו"ר ועד ראשי הרשויות המקומיות הערביות, תפקיד כפול שמילא במשך 7 שנים עד לשנת 2008, בשנה זו הודיע על פרישה מהפוליטיקה.

בתקופת כהונתו בועדת המעקב, בין היתר יזם והוביל את גיבוש מסמך החזון העתידי בתקופת כהונתו בועדת המעקב, בין היתר יזם והוביל את גיבוש מסמך החזון העתידי לאזרחים הערבים בישראל, ופעל להבטחת ייצוג לנשים בשורות הועדה.

מאז פרישתו מהחיים הפוליטיים, ח'טיב מושקע בפרויקטים כלכלים רחבים בחברה הערבית, בשנים האחרונות הוא שימש כמנהל הקמה לגן התעשייתי החדש בנצרת שנחנך ב-2013, חלק מרשת הגנים התעשייתיים של היזם סטף ורטהימר, מ-2013 הוא מכהן כיו"ר הנהלת חברת "אלפנאר", מיזם חברתי שהוקם במטרה לפתח ולהעצים את כוח העבודה בחברה הערבית ולגברת השתלבותו בשוק העבודה והתעשייה בישראל. כמו כן, הוא ממייסדי מרכז אינג'אז, המרכז הערבי לפיתוח השלטון המקומי, וכיום מכהן כנשיא המרכז.

עימאד ג'ראיסי – מנהל פרוייקטים

עימאד ג'ראיסי הוא בוגר תואר ראשון בלקויות למידה ושילוב אומניות ותואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך, וכיום הוא סטודנט למחקר מקדים במסגרת תואר שלישי באוניברסיטת חיפה.

עימאד הצטרף לאינג'אז במאי 2017 כמנהל פרויקטים וכיום הוא מוביל מספר תהליכים, ביניהם: ניהול ועדת החינוך כגוף  מטרייה מייצג לרשויות המקומיות הערביות; ניהול פרויקטים לפיתוח כלכלי בתוך הרשויות וניהול פורום ראשי הרשויות ופקידים בכירים.  

לפני הגעתו לאינג'אז, עסק עימאד במשך 6 שנים בקידום החינוך הערבי במסגרת עבודתו בעיריית נצרת ואחר כך כיועץ פרלמנטרי בענייני החינוך לחבר הכנסת ד"ר יוסף ג'בארין.

האני ג'רג'ורה – מנהל פרוייקטים

האני הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה ומדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מהמכללה האקדמית נתניה. האני הצטרף לאינג'אז ביוני 2019, והוא מוביל בין השאר את ועדת הסביבה וועדת הרשויות המקומיות, כגופי מטרייה מייצגים לרשויות המקומיות הערביות.

לפני הגעתו לאינג'אז, עבד במשך 8 שנים במערכת הבנקאית ומילא מספר תפקידים בתחומי הלבנת הון והדרכה וניהול אשראי עסקי. ובארבע השנים האחרונות מילא תפקיד של כלכלן ואנליסט בחברת התיירות והנסיעות נזארין טורס מקבוצת עפיפי, וכלכלן בקבוצת מפעלי י. ברוש שעוסקת בייצור עבור התעשייה המקומית והעולמית באירופה ובארה"ב. האני מתגורר עם זוגתו רנין ושתי בנותיו בנצרת.

גבי האנסן – מנהל פיתוח משאבים

גבי הצטרף לאינג'אז בשנת 2017 ומשמש כמנהל פיתוח משאבים. הוא אחראי לניהול כל הקשרים עם המממנים של אינג'אז, כולל הגשת בקשות ודוחות, וכן זיהוי וטיפוח תורמים חדשים. במקור מארה"ב, לגבי ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום גיוס הכספים, ולפני עבודתו באינג'אז הוא כיהן כמנהל פיתוח משאבים במוזיאון בית לוחמי הגטאות ובמרכז ליאו בק.

גאבי הוא בעל תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה אנליטית מ- CUNYוהוא סיים את עבודת הדוקטורט שלו בפילוסופיה אנליטית באוניברסיטת קולורדו בבולדר. גבי גר עם משפחתו ביישוב אשחר באזור משגב שבגליל.

אחמד דראושה – מנהל פרויקטים

אחמד הצטרף לאינג'אז במאי 2018, כמנהל פרויקטים. הוא בעל תואר ראשון ושני בממשל ומדיניות ציבורית מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. לפני הצטרפותו לאינגאז, אחמד מילא מספר תפקידים ביניהם מנהל שיווק החברה הערבית בשירותי בריאות כללית, ובחמש השנים האחרונות אחמד ניהל משרד ייעוץ עצמאי במסגרתו ליווה מספר רשויות מקומיות ערביות. אחמד מתגורר עם זוגתו ג'ומאנה ובנם מוסא באכסאל.