צוות העמותה

שאוקי ח'טיב - נשיא

שאוקי ח'טיב, יזם ויועץ כלכלי עסקי, מומחה לבניה לתעשייה, מסחר ומגורים ופוליטקאי לשעבר. בשנת 1990 נבחר לראשות המועצה המקומית יפיע, תפקיד שמילא במשך כ 20 שנה. כמו כן, בשנת 2001 נבחר לתפקיד יו"ר ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל ויו"ר ועד ראשי הרשויות המקומיות הערביות, תפקיד כפול שמילא במשך 7 שנים עד לשנת 2008, בשנה זו הודיע על פרישה מהפוליטיקה.

בתקופת כהונתו בועדת המעקב, בין היתר יזם והוביל את גיבוש מסמך החזון העתידי בתקופת כהונתו בועדת המעקב, בין היתר יזם והוביל את גיבוש מסמך החזון העתידי לאזרחים הערבים בישראל, ופעל להבטחת ייצוג לנשים בשורות הועדה.

מאז פרישתו מהחיים הפוליטיים, ח'טיב מושקע בפרויקטים כלכלים רחבים בחברה הערבית, בשנים האחרונות הוא שימש כמנהל הקמה לגן התעשייתי החדש בנצרת שנחנך ב-2013, חלק מרשת הגנים התעשייתיים של היזם סטף ורטהימר, מ-2013 הוא מכהן כיו"ר הנהלת חברת "אלפנאר", מיזם חברתי שהוקם במטרה לפתח ולהעצים את כוח העבודה בחברה הערבית ולגברת השתלבותו בשוק העבודה והתעשייה בישראל. כמו כן, הוא ממייסדי מרכז אינג'אז, המרכז הערבי לפיתוח השלטון המקומי, וכיום מכהן כנשיא המרכז.

איל קנץ – מנכ"ל

איל עובד באינג'אז מתחילת 2014, התחיל בתפקיד רכז קשרי ממשל ולאחר שלוש שנים התקדם להיות סמנכ"ל פעילות ולאחר מכן מונה למנכ"ל . כחלק מעבודתו כתב וקידם הצעות מדיניות בתחומי הפיתוח הכלכלי והארגוני ליישובים ולרשויות הערביות. הוביל את פרויקט מודל הצמיחה הכלכלית לרשויות הערביות שנעשה בשיתוף ה-OECD

עסק רבות ב מעקב והנגשה של התכנית הממשלתית לפיתוח כלכלי לאוכלוסייה הערבית (החלטה 922) ובליווי וועדות המשנה לחינוך ולפנים של וועד ראשי הרשויות.

ביין היתר איל חבר במספר פורמים ארציים כגון השולחן העגול לבין מגזריות במשרד ראש הממשלה, צוות פיתוח כלכלי של המטה הלאומי לעירוניות ופורום המומחים לאזוריות של אלכ"א-ג'וינט ומשרד הפנים.

איל מתגורר במושב מולדת שבמועצה אזורית גלבוע נשוי לחן, ואבא ליהל, עופר וגפן.

עימאד ג'ראיסי – מנהל פרוייקטים

עימאד ג'ראיסי הוא בוגר תואר ראשון בלקויות למידה ושילוב אומניות ותואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך, וכיום הוא סטודנט למחקר מקדים במסגרת תואר שלישי באוניברסיטת חיפה.

עימאד הצטרף לאינג'אז במאי 2017 כמנהל פרויקטים וכיום הוא מוביל מספר תהליכים, ביניהם: ניהול ועדת החינוך כגוף  מטרייה מייצג לרשויות המקומיות הערביות; ניהול פרויקטים לפיתוח כלכלי בתוך הרשויות וניהול פורום ראשי הרשויות ופקידים בכירים.  

לפני הגעתו לאינג'אז, עסק עימאד במשך 6 שנים בקידום החינוך הערבי במסגרת עבודתו בעיריית נצרת ואחר כך כיועץ פרלמנטרי בענייני החינוך לחבר הכנסת ד"ר יוסף ג'בארין.

רנין סאלח – מנהלת פרויקטים

רנין היא בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בייעוץ חינוכי, שניהם מאוניברסיטת חיפה. הצטרפה למרכז אינג'אז בינואר 2018 כמנהלת פרויקטים וכיום היא מובילה מספר תהליכים ביניהם; הקמת ועדת איכות סביבה כגוף מטרייה מייצג לרשויות המקומיות הערביות, ניהול פרויקטים לפיתוח כלכלי בתוך הרשויות וקידום תהליך מודליזציה של השירותים והפרויקטים השונים של המרכז. 

לפני הגעתה לאינג'אז, רנין עסקה במשך 4 שנים בקידום ההייטק בחברה הערבית במסגרת תפקידה כמנהלת חטיבת פרויקטים והכשרות בארגון צופן, ארגון ערבי-יהודי הפועל לשילוב אקדמאים ערבים בתעשיית ההייטק באמצעות תעסוקה.

גבי האנסן – מנהל פיתוח משאבים

גבי הצטרף לאינג'אז בשנת 2017 ומשמש כמנהל פיתוח משאבים. הוא אחראי לניהול כל הקשרים עם המממנים של אינג'אז, כולל הגשת בקשות ודוחות, וכן זיהוי וטיפוח תורמים חדשים. במקור מארה"ב, לגבי ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום גיוס הכספים, ולפני עבודתו באינג'אז הוא כיהן כמנהל פיתוח משאבים במוזיאון בית לוחמי הגטאות ובמרכז ליאו בק.

גאבי הוא בעל תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה אנליטית מ- CUNYוהוא סיים את עבודת הדוקטורט שלו בפילוסופיה אנליטית באוניברסיטת קולורדו בבולדר. גבי גר עם משפחתו ביישוב אשחר באזור משגב שבגליל.

אחמד דראושה – מנהל פרויקטים

אחמד הצטרף לאינג'אז במאי 2018, כמנהל פרויקטים. הוא בעל תואר ראשון ושני בממשל ומדיניות ציבורית מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. לפני הצטרפותו לאינגאז, אחמד מילא מספר תפקידים ביניהם מנהל שיווק החברה הערבית בשירותי בריאות כללית, ובחמש השנים האחרונות אחמד ניהל משרד ייעוץ עצמאי במסגרתו ליווה מספר רשויות מקומיות ערביות. אחמד מתגורר עם זוגתו ג'ומאנה ובנם מוסא באכסאל.