אינג'אז- מרכז מקצועי לקידום הרשויות המקומיות הערביות

08-01-2015 - 10:00

אינג'אז- מרכז מקצועי לקידום הרשויות המקומיות הערביות

חזון:

מרכז אינג'אז, הוא מרכז מקצועי, פועל לקידום שלטון מקומי ערבי בישראל אשר ייזום ויוביל תהליכים של שינוי חברתי וייצור הזדמנויות מיטביות לפיתוח כלכלי וחברתי והעלאת השייכות והמעורבות, אשר תעניק לתושבים תחושה של יציבות ושל רווחה. האסטרטגיה של אינג'אז נובעת מעיקרון חשוב והוא שאנחנו עובדים עם הרשויות המקומיות הערביות ולא מנהלים אותן. מרכז אינג'אז עובד בשלושה משורים שונים  : שלטון המקומי ערבי , שיתוף ציבור ו שלטון מרכזי.

במרכז אינג'אז, הוא מרכז פעיל, מקצועי ומהימן, התורם לפיתוח ידע מקצועי בתחום השלטון המקומי והתאמתו לצרכים הייחודיים של הציבור הערבי בישראל.

אינג'אז נוסד בשנה 2008 בהחלטה של מזכירות וועד ראשי רשויות ערביות. וועד המנהל של אינג'אז הוא ראשי רשויות לשעבר ונוכחים ובכירים .

 

מטרות:

1.      לפעול לקידום רשויות מקומיות ערביות עם נבחרי ציבור וסגל מקצועי בעלי כישורים גבוהים.

2.      לתרום לפיתוחו של שלטון מקומי ערבי המושתת על עקרונות של מנהל תקין וניהול הולם, התורם לפיתוחו של שלטון מקומי ערבי היוזם ומוביל שינוי חיובי וחותר לפיתוח כלכלי וחברתי.

3.      לתרום להתפתחות יחסי אמון הדדיים בין השלטון הערבי המקומי לבין התושבים הערביים, על מנת להעצים את תחושת השייכות והביטחון שהמנהיגות המקומית אכן פועלת לקידום האינטרסים של התושבים ולמען רווחתם.

 

הישגים :

1. קידום הקמת מנהלת לאזורי תעשייה כפר קאסם וקידום קול קורא לשבעה רשויות כולל כפר קאסם ,השקעה של 10 וחצי מיליון שקל ממשרד הכלכלה

2. תוכנית משותפת עם OECD לפיתוח מודליים למצוינות וחדשנות ברשויות המקומיות

3. קידום תוכנית לפיתוח ארגוני וכלכלי ברשויות הערביות התוכנית תקצובה של 360 מיליון שקל תוצא לפועל במהלך 2016

4. מפגשים בין רשויות מקומיות ונציגי ממשלה בתכנון ובנייה

5. קידום תוכנית אב לבאקה אל גרבייה

6. קידום חוות דעת בוועדות חקירה ושינוי גבולות וועדות ממשלתיות לפתרונות לדיור לתושבים הערבים ומחקרים בתחום תכנון בישובים הערבים

7. פיתוח וליווי רשויות ערביות בתהליכי הפיתוח הכלכלי באשכול בית הכרם

8. שיתוף ציבור : הקמת מעוצה נשים בכפר כאסם וירכא

9. קודומאן הקמת איגוד אקדמאי בטורעאן

 

 

צור קשר

 נצרת 

 ת.ד 50724 , מיקוד 16000 

 טלפון : 04-6566572  פקס : 077-4320886

 injaz@injaz.org.il 

מפת הגעה למשרד